Четверг, 15.11.2018, 05:19
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [74]
Наш опрос
Какое у Вас отношение к рекламе?
Всего ответов: 56
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
"Круглий Двір"
Главная » Статьи » Мои статьи

Які кошти, таке і життя

Членам колегії, начальникам управлінь та відділів РДА, керівникам бюджетних установ району, сільським головам і міському було представлено на розгляд проект районного бюджету на нинішній рік. Як пояснила доповідач Н. Зикова, начальник фінансового управління, сформований він, виходячи з реальності та збалансованості всіх показників, забезпечення соціальної спрямованості, економного і ефективного витрачання бюджетних коштів.

Так доходна частина районного бюджету визначена в сумі 52 млн. 724 тис. грн., обсяг власних і закріплених доходів районного бюджету — 11 млн. 323 тис. грн., що відповідає конкретним показникам Міністерства фінансів України. Ніна Миколаївна акцентувала увагу на тому, що вперше за останні роки пропонується бюджет без дефіциту, тобто доходи рівняються видаткам. З загальної суми доходів 95% або 10 млн. 759 тис. грн. складають надходження податку з доходів фізичних осіб, 2,6% або 296 тис. грн. — це надходження плати за землю. У порівнянні з минулим роком доходи так званого першого кошика доведені на 17,4% більше, тоді, як місту — на 30,6%. Як виконуватимуться? Перший фактор — за рахунок чотириразового підвищення мінімальної заробітної плати протягом року. З державного бюджету буде виділено основну дотацію в сумі 25 млн.424 тис. грн. і додаткову — 389,3 тис. грн. Плюс з міського бюджету в районний буде вилучено 1 млн. 83 тис. грн., що значно більше, ніж торік, тим самим ставлячи місто на коліна.

Н. Зикова називала численні цифри-видатки територіальному центру, районній лікарні на підвищення медикаментозного рівня, управлінню праці і соціального захисту, відділу освіти тощо. Всі слухали уважно, інколи путаючись в численних цифрах.

Гаряча дискусія розгорілась, коли мер міста Юрій Бова почав задавати питання доповідачу. Суть їх полягала в тому, що на 4 млн. грн. місто не виживе цього року, ні за що буде лагодити каналізаційні пориви, ремонтувати покрівлю, яка тече і руйнує квартири, вивозити сміття, і головне — доведеться скорочувати мережу дошкільних закладів.

— Так, ми вас минулого року трохи обділили, — погодилась Ніна Миколаївна, — і цього року забираємо мільйон, що відчутно міському бюджету, але ж по результатах першого кварталу будуть вноситися корективи і ми місто не залишимо напризволяще. Поки що дев’ять місяців дошкільні заклади профункціонують, а далі буде видно.

Та міський голова був категорично проти таких заспокійливих пігулок, нагадавши, як в січні 2006 року на першій сесії депутати проголосували дати місту 280 тисяч, але після численних оббивань порогів, принизливих прохань протягом місяців вдалось «вибити» лише 84 тисячі. Дехто з членів колегії намагався протиставити міського голову сільським, мовляв, не підставляйте їх, бо як вилучимо з їхніх бюджетів тисяч 600 і віддамо місту, яка буде їх реакція? Але Ю.Бова просив зібратися разом і пошукати резерви, даючи тут же пропозиції. Наприклад, за рахунок об’єднання спортклубів району, перевищення доходів прибуткового податку. Та влада навіть не хотіла слухати і це вже не вперше, коли райрада ігнорує пропозиції мера, а потім звинувачує його в амбітності, недемократичності.

Категория: Мои статьи | Добавил: sadovnychyi (24.01.2008)
Просмотров: 383 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018