Четверг, 15.11.2018, 05:20
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [74]
Наш опрос
любовь существует?
Всего ответов: 20
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
"Круглий Двір"
Главная » Статьи » Мои статьи

Тваринництво в районі загнали в глухий кут

Порівняно з відповідним періодом минулого року поголів’я ВРХ зменшилося на 21,6 %, в тому числі корів — на 8,9 %, свиней — на 35,6 %. Для порівняння скажемо, що 51,1% ВРХ від загальної кількості тварин утримується в Боромлянському СЗАТ “Маяк”, одному з двох товариств, поки що уцілілих від інвестиціювання. Там, куди зайшов інвестор, катастрофічно зменшується поголів’я худоби, а в окремих її взагалі не залишилося. Їх цікавить лише земля і швидкий прибуток. Навіть в економічно сильному і стабільному Гребениківському СЗАТ ім. Шевченка, яке мало стабільність у тваринницькій галузі, а віднедавна стало Шевченківською філією НВП “Райз агро” зменшено поголів’я корів на 9, а свиней — на 117 голів.

Із скороченням дійного стада в районі зменшилася і продуктивність корів. За чотири місяці вона склала 943 кілограми, що на 118 кілограмів менше, ніж за відповідний період минулого року. Не може не здивувати і середньодобовий приріст живої ваги тварин. У ВРХ він становить 304 грами ( як у свиней),. І це на 22 грами менше, ніж торік, прирости свиней склали лише 145 грамів— на 10,5 % менше від минулорічних.

Вочевидь, далися взнаки порушення технології годівлі і догляду за тваринами. Порівняно з попереднім роком в районі залишок кормів на 1 травня у 2,6 рази менший ніж було торік. На умовну голову припадає 3,2 цнт. к. о., що вдвічі менше, ніж торік. В раціоні крім того, що зовсім відсутні жом та меляса, ще й недостатньо концкормів. І це вочевидь, тому, що там де господарює інвестор, мало уваги приділяється вирощуванню кормових культур, а директор на місці без інвестора не може самостійно розпорядитися наявним.

Нестача кормів підсилюється дефіцитом кадрів в окремих господарствах, що займаються тваринництвом, наприклад, у ТОВ “Восход”. І не тому, що немає кадрів, а тому, що їх не готують і не цінять, як це роблять в Боромлянському СЗАТ “Маяк”.

За чотири місяці план приплоду телят виконано на 109%, але за цим мізерна цифра— 38 телят від 100 корів.

Завершився стійловий період худоби., її перевели на літньо-табірне утримання. В районі діє 7 таборів для ВРХ (СЗАТ «Маяк») та 9 — для свиней.Источник: http://"КД"
Категория: Мои статьи | Добавил: sadovnychyi (11.06.2008)
Просмотров: 983 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018