Четверг, 15.11.2018, 05:42
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [74]
Наш опрос
Какое у Вас отношение к рекламе?
Всего ответов: 56
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
"Круглий Двір"
Главная » Статьи » Мои статьи

Відстоїмо свої права, чорнобильці
  У Будинку культури пройшли загальні збори чорнобильців району з участю голови Сумської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Г.Х.Демченко.

Учасники зібралися, щоб висловити протест проти масового зубожіння чорнобильських інвалідів. Справа в тому, що при стрімкому рості цін на продукти харчування і товари першої необхідності, бюджетом України не передбачається збільшення розмірів пенсій і соціальних виплат чорнобильцям. І це тоді, коли розміри звичайних пенсій підвищуються, як і прожитковий мінімум, заробітна плата. Тож і виходить, що розміри пенсій у інвалідів, захворювання яких пов’язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, значно нижчі, ніж пенсії за віком та в порівнянні з пенсіями інвалідів, які отримали каліцтво на виробництві. Дійшло до абсурду: максимальна пенсія інваліда-чорнобильця, який безпосередньо брав участь у 1986 році на проммайданчику ЧАЕС і будівництві саркофагу, — до 3 тис. грн., а мінімальна пенсія по інвалідності, яка нараховується на підставі судових рішень, значно вища — близько 5 тис. грн.

Григорій Демченко нагадав про законопроект народного депутата України В.Кальченка, де був застосований механізм індексації пенсії по інвалідності і був прийнятий Верховною Радою України (289 голосів «за») у березні 2006 року, але через місяць за ініціативою міністра фінансів В.Пинзеника Президент України наклав вето. Така безглузда діяльність Міністерства праці та Міністерства фінансів призвела до масового зубожіння чорнобильських інвалідів.

На 2009 рік уряд планує збільшити фінансування по програмах Міністерства з надзвичайних ситуацій в 1,5 рази (на 1 млрд.744 млн. грн.), але чорнобильські соціальні програми збільшуються тільки на 6,4 млн. грн., тобто на 7%.

Для порівняння, на 2009 рік бюджетом виділяється 42,4 млн. грн., це на 2 млн. менше, ніж у 2007 році. В цей же час уряд виділяє сотні мільйонів бюджетних коштів Державному управлінню справами на медичне забезпечення народних депутатів України та державних службовців вищого рангу. На лікування одного високопосадовця уряд витрачає в 1000 разів більше бюджетних коштів, ніж на учасника ліквідації аварії. Це ганьба!

На забезпечення житлом службовців МНС уряд планує збільшити фінансування на 2009 рік втричі (на 25 млн. грн.), а на будівництво житла для інвалідів-чорнобильців додатково виділяється лише 6 млн. грн., і це тоді, коли 27 тисяч сімей інвалідів та переселенців з Чорнобильської зони безнадійно стоять в житловій черзі, починаючи з 1993 року.

Далі ще гірше: за дорученням уряду МНС і Міністерство праці підготували доповнення до Закону України «Про загальнодержавну програму подолання наслідків Чорнобильської катастрофи на 2011-2014 роки», в якій взагалі відсутній соціальний розділ, тобто з 2011 року уряд планує скасувати всі форми соціального захисту чорнобильців.

Учасники зборів прийняли резолюцію: не допустити знищення урядом України конституційних прав та соціальних гарантій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, районна організація підтримує ініціативу ВГО «Союз Чорнобиль України» щодо проведення 3 грудня, в Міжнародний день інвалідів, Всеукраїнської акції. В районі сформована група, яка візьме участь в демонстрації і пікетуванні будинку Кабінету Міністрів України.
Анатолій ГОРОШКО, голова Тростянецької організації «Союз Чорнобиль України»
Категория: Мои статьи | Добавил: sadovnychyi (12.11.2008)
Просмотров: 493 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018