Суббота, 18.05.2024, 21:17
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [74]
Наш опрос
любовь существует?
Всего ответов: 20
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
"Круглий Двір"
Главная » Статьи » Мои статьи

колегія

Подібна практика продовжується і в цьому році. 11 підприємців перевели своїх працівників (37 чоловік) на неповний робочий день, 8 підприємств району (677 чоловік) працюють у режимі неповної зайнятості. Це Білківське споживче товариство, ЗАТ «Тростянецьагроспецбуд», 9 дистанція колії, завод ЕПП, локомотивне депо, ТОВ «Тростянецька цегла», філіал «Райавтодору», ВАТ «Хлібозавод «Залізничник».

На 1 січня заборгованість по зарплаті становила 1 мільйон 30,7 тисячі гривень. Найбільші борги мають ВАТ «Тростянецький машинобудівний завод» — 679,6 тис. грн. З початку року заборгованість зросла ще на 115 тис.грн. за рахунок появи нових боржників— Боромлянської лозомеблевої фабрики і КП «Тростянецькомунсервіс».

Доповідач констатував, що в нинішньому році середня зарплата в січні по району склала 1449 гривень (+ 45 грн.), в лютому— 1579 гривень ( + 148 грн. до обласного показника).

Різкій критиці було піддано керівництво ВАТ «Машинобудівний завод», де заборгованість по заробітній платі склала 694,5 тис. грн., ВАТ «Хлібозавод «Залізничник»— 32 тис. грн. (торік у квітні тут було 108 тис.грн.). Голова правління ВАТ «Хлібозавод «Залізничник» В. Сотников, пояснив занепад тим, що районна влада «допомогла» витіснити підприємство з районного ринку реалізації хлібобулочної продукції, коли хліб закуповується в бюджетні структури району за ціною 2 грн., тим часом завод «Залізничник» пропонує хліб по 1,7 грн.

Про хід погашення заборгованості по зарплаті в колективах дали пояснення голова Станівської сільради Л. Мосьпан, голова правління ВАТ «Тростянецький машинобудівний завод» О. Спесивий, директор Боромлянської лозомеблевої фабрики О. Задесенець, начальник КП «Тростянецькомунсервіс» Е. Стефанюк.

До речі, під час виступу останнього з’ясувалася дивна річ. Виявляється наш райвідділ внутрішніх справ вже давно краде воду у КП «Тростянецькомунсервіс», жодної копійки не сплатив за воду чи відкачування стоків. І це та служба, яка повинна дбати про дотримання закону усіма суб’єктами. Начальник міліції слухаючи цю інформацію, намагався пояснити, що ні за яку воду нічого не знає. Міський голова його публічно присоромив, мовляв як можна так лицемірити, знаючи, що у райвідділі є вода, на подвір’ї працює колонка, де машини миють. Невже начальник райвідділу уявив себе понад законом? Більше того, як стало відомо нашій газеті О. Ємельяненко навіть погрожував спеціалістам КП «Тростянецькомунсервісу», які виявили самовільне підключення... кинути їх до камери.

З другого питання порядку денного —про хід виконання розпорядження голови РДА про створення підприємств побутового обслуговування на території сільських рад та надання побутових послуг на селі доповідав І. Рєзнік, начальник управління економіки РДА. За його інформацією у районі діють 72 об’єкти побутових послуг, в яких зайнято 153 особи. В нинішньому році відкрито ще два нових підприємства. Однак на місцях питання надання побутових послуг сільському населенню вирішується ще вкрай недостатньо. Нині послуги надаються лише в Білці і Боромлі. В решті сіл, незважаючи на звернення РДА, змін на краще не відбулося— у 8 сільрадах побутові послуги населенню не надаються, робота місцевою владою по їх організації не проводиться. Як наголосив доповідач, хоч всі сільради мають приміщення, в окремих є навіть спеціалісти побутового обслуговування. Де їх немає, можна підготувати в районному центрі зайнятості населення, але голови сільрад не зацікавлені і не займаються цим питанням.

З питання побутового обслуговування селян виступили голови сільрад: Буймерської — М. Комишанський, Білківської — І. Яценко, Жигайлівської — В. Рябоконь, Гребениківської — О. Вінниченко.

Як мотивують голови сільрад, створення пунктів побутового обслуговування економічно не вигідно. На їх переконання, вигідніше запрошувати спеціалістів з району. Тут думки районних керівників і сільських розійшлися.

Категория: Мои статьи | Добавил: sadovnychyi (09.04.2009)
Просмотров: 658 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024