Четверг, 15.11.2018, 05:33
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [74]
Наш опрос
Какое у Вас отношение к рекламе?
Всего ответов: 56
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
"Круглий Двір"
Главная » Статьи » Мои статьи

сесія

Нічого на краще надіятися і в цьому році. Було охарактеризовано роботу постійних і тимчасових комісій, роботу по благоустрою сіл, будівництва, хоча, як сказав виступаючий, багато запланованого лишилось лише на папері по відомій вже причині. Цифри зазвучали, коли торкнулись бюджету-2008, який виконано було на 97%, по власних доходах виконали бюджет 11 сільських рад.

Ознайомились на слайдах і з структурою видатків, хоча важко на них було щось розібрати, не професійно зробленими дрібним шрифтом. Галузь охорони здоров’я було профінансовано на 20% більше, ніж у 2007 році. Залучено позабюджетних коштів 810,8 тис. грн., що теж більше. При цьому від страхових компаній отримано 107,5 тис. грн., від лікарняної каси — 200,6 тис. грн. У співпраці з ЮНІСЕФ відкрили «Клініку дружню до дитини», зробили ремонт необхідних приміщень, функціонує 3 пункти швидкої допомоги при Боромлянській, Буймерській і Білківській СДЛ, працює сучасна виїзна амбулаторія з необхідним обладнанням, заклади первинно медико-санітарної допомоги переводяться на засади сімейної медицини, реконструювали теплотрасу і електромережу ЦРЛ, на 116,8 тис. грн. придбали необхідне обладнання тощо.

Залишається напруженою кадрова ситуація, не всі сільські амбулаторії забезпечені транспортом, комп’ютерною технікою, 9 ФАП не оснащені апаратурою для стерилізації. Про досягнуте і не все зроблене було відмічено і в галузі освіти.

Після звіту Е.Холодова було кілька запитань депутатів, але чіткі конкретні прозвучали тільки від міського голови Ю.Бови.

— Кажучи про те, що районна влада тісно співпрацювала з місцевими органами самоврядування, конкретизуйте, будь ласка, таку співпрацю з міською радою, коли в 12 загальноміських толоках ваш колектив не взяв жодної участі, коли ви не були на жодній нашій сесії і чому роздуваєте конфлікти навколо передачі Круглого двору і палацу Голіцина у власність громади району, коли ці архітектурні об’єкти відреставровані були громадою міста?

Ще одне. Комунальне господарство нашого міста створене ще нашими батьками, під опікою майже 150 робітників все наше місто. Чому ви протягом 2007-2008 років не допомогли з районного бюджету ні гривнею, а, навпаки, вилучаєте ще. І натомість створюєте КП «Райкомунгосп» практично з нуля, виділяючи йому сотні тисяч гривень?

І останнє. Хто дозволяв перевищувати фонд зарплати на утримання апарату районної ради аж на півмільйона від доведеного державою? Адже держава виділила на утримання штату, який провів лише 7 сесій, 700 тис. грн., а витрачено 1млн. 200 тис.?

На це Е.Холодов відповів, що чомусь не може співпрацювати з міським головою. Чому саме — не назвав. Про те, що відбувається в районі і місті йому добре відомо і ніде бувати не потрібно. А кошти перевитрачені, бо треба було і меблі купити, комп’ютери, держадміністрації допомогти, бо у них погане фінансування. Виходить, що адміністрації власний кабінет, об лаштований дорогими меблями, більше до душі, ніж покрівлі багатоповерхових будинків чи зножені ржаві труби у водомережі. Уявіть собі, скільки можна було б зробити для міста на оті перевитрачені півмільйона?

Не почули конкретної відповіді і на запитання І.Яценка, білківського сільського голови, який попросив Е.Холодова назвати його особисті пропозиції, які б хоч трохи покращили життєдіяльність району. Правда, було сказано, що третина його пропозицій винесено на пленарні засідання, а потім почули: «Можна перелічувати все, що можна…»

Звіт С.Бабич, голова РДА, почав з вибачень, що, можливо, повторюватиметься з тим, що сказав Е.Холодов, тому дещо він «мінімізував». Позитивні тенденції минулих років, сказав доповідач, дали можливість виконати і плани 2008 року. Обсяг промислового виробництва перевиконано на 13% проти 2007 року, валового виробництва в АПК — на 70%, обсяг будівництва перевиконано на 2,7% реалізовано більше продукції на експорт, на 20% відкрито більше торгівельних точок, більше стало забудовників.. Стали краще жити, бо середньомісячна зарплата по району зросла на 37%. Подано на реалізацію 12 цільових районних програм. До зведеного бюджету було направлено 100,9 млн. грн., що склало 113% виконання, до місцевих бюджетів надійшло власних і закріплених доходів 23,5 млн. грн. (95,4%). Далі пішли цифри по заборгованості по зарплаті, допомоги освітянській і медичній галузям.

На наш погляд, голова РДА практично відірвався від реального життя. З його слів виходило, що все гаразд у нашому районі. Тому депутат Н.Шевлякова і запитала: «Чому у звіті все гладко, а на дворі, як у іншому світі, все навпаки?» Відповіді так і не почули.

Депутат А.Касьянов також поцікавився, чому у звіті С.Бабич «приписує» собі заслуги по будівництву пам’ятників афганцям та чорнобильцям, коли ні райрада, ні РДА нічим не допомогли у їх будівництві і навіть не були на відкритті останнього пам’ятника.

Інші депутати райради не поспішили з своїми питаннями. Чи то боялися, чи то не було що питати. За поганою традицією міському голові Ю.Бові задати питання голові РДА не дав Е.Холодов, мабуть, роздратований прискіпливістю очільника міста. С.Бабич відрізав, що звітує не лише за свою роботу, а і за роботу… що зроблена у місті (?!). Чому ж тоді не назвав інших робіт, проведених минулого року, про які писала наша газета і звітував мер? Може тому, що весь звіт вийшов з переліку лише того, що робила міська рада, яка практично самотужки намагається хоч щось змінити на краще у нашому місті.

Чому С.Бабич лише двома реченнями дав характеристику нашій комунальній галузі, мовляв, працювати не вміють в ринкових умовах. А хто ж тоді опалює дитсадки, школи, хто дає воду, ремонтує, не маючи коштів, труби, чистить дороги, освітлює місто, прибирає сміття? Самого ж голову РДА не побачите ні на толоках, ні в активній допомозі у вирішенні численних комунальних проблем тростянчан. Отже, як працював, такий і звіт.

Депутати проголосували за план економічного та соціального розвитку району на 2009 рік. Його аналіз ми дамо в найближчих номерах нашої газети. Повірте «перлів там достатньо», на яких варто зупинитися. За традицією, наприкінці сесії свою чергову «ложку дьогтю» регіонали вилили на міського голову у Зверненні, яке озвучив О.Новохатський.

Категория: Мои статьи | Добавил: sadovnychyi (09.04.2009)
Просмотров: 369 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018