Суббота, 18.05.2024, 17:09
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [74]
Наш опрос
Какое у Вас отношение к рекламе?
Всего ответов: 56
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
"Круглий Двір"
Главная » Статьи » Мои статьи

Чи піднімуться з колін профспілки?

З доповіддю виступив заступник голови райкому профспілки І.В. Колодка. Доповідач відзначив, що в районі, як і в цілому в державі, масово закриваються підприємства, йде звільнення працюючих, зменшується заробітна плата та соціальні допомоги. Іван Васильович охарактеризував економічну ситуацію в промисловості та АПК району за минулий рік. Зокрема, по цільових державних програмах для підтримки підприємств АПК залучено 2 355,76 тисяч гривень. У галузі рослинництва по всіх категоріях господарств використовується 42 932 гектари землі, середня врожайність зернових склала 43,6 цнт. з гектара.

Складне становище у тваринницькій галузі. За минулий рік чисельність поголів’я великої рогатої худоби зменшилася на 1534 голови, в тому числі корів — на 537 голів, у свинарстві спад склав 3704 голови. Виробництво м’яса торік порівняно з попереднім зменшилося на 363 тонни, реалізація — на 122 тонни, виробництво молока зменшено на 1439,3 тонни. В цілому рентабельність аграрного сектора виробництва району становить + 7,8%.

Станом на 1 січня цього року в сільськогосподарській галузі району працює 1255 працівників, середньомісячна заробітна плата яких становить 938 гривень — одна з найнижчих у районі ( по району складає1438 грн.).

У нинішній кризовій умові найголовніше, що може зробити профспілка АПК — не допустити зменшення соціальних пільг для працівників галузі, закладених у колективних договорах. Нині ніхто не вимагає їх збільшувати, але треба зберегти те, що досягнуто в попередні роки.

Колективний договір — основний документ, через який здійснюється захист прав працюючих. У районі діє Угода між РДА та профспілками сільгосппідприємств. Є позитивні зрушення, а саме: прийняття 120 % до мінімальної зарплати оплати праці, надання додаткових днів відпусток окремим працівникам галузі, проведено атестацію робочих місць в більшості підприємств АПК, виплата 50% вартості споживчого кошика вагітним жінкам галузі, надання матеріальної допомоги при народженні дитини, в разі смерті працівника, а в колективі шоколадної фабрики — доплата до пенсії пенсіонерам фабрики.

Але, як наголосив доповідач, з розширенням інвестиційної діяльності в районі, приходу нових « ефективних» господарів питання охорони праці сільгоспвиробників відійшло на другий план. Працівники рільництва і тваринництва не забезпечуються спецодягом, засобами захисту від травматизму. Часті випадки порушення роботодавцями угод трудового договору, коли працівників примушують виконувати додаткові роботи і операції не зазначені в договорі. При відмові до працівників застосовують засоби впливу, аж до звільнення з роботи. Скрутне фінансове становище селян не залишає їм вибору, вони погоджуються на всі, навіть протизаконні, умови і вимоги роботодавців. Найбільше це стосується рядових працівників, в яких беззаконня формує відчуття меншовартості.

У цій ситуації, наголосив доповідач, особлива роль відводиться профспілкам, головною функцією яких є захист прав людини праці. Первинна організація повинна побудувати свою роботу так, щоб звернувшись до неї за захистом, кожен одержав його.

Протягом минулого року в районі перевірено понад 30 підприємств з питання дотримання законодавства по охороні праці, виявлено 585 порушень техніки безпеки, призупинено 93 одиниці машин і механізмів, обладнання, що загрожували життю та здоров’ю людей.

Торік майже вдвічі збільшилася кількість випадків виробничого травматизму, зросла захворюваність серед дорослого населення (кожний третій). Кошти на оздоровлення виділяються мізерні. В заміських таборах оздоровлено 95 дітей, на оздоровлення працюючих використано 193,2 тисячі грн.— в основному працівникам шоколадної фабрики. Наголошувалося на тому, що лише фабрика виконує вимоги Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», перераховуючи 0,3% від фонду заробітної плати на рахунок первинної організації, яка використовує їх для організації культурно-масової, спортивної роботи та оздоровлення працюючих.

На решті підприємств ця вимога Закону не виконується, хоч до цього кожного роботодавця зобов’язує колективний договір його з колективом, представником якого виступає профспілковий комітет на чолі з головою профорганізації.

Реформи в АПК зруйнували не лише виробництво, а й профспілки. Профспілкові організації ліквідовані у тих підприємствах, куди прийшли Українські аграрні інвестиції. На виробництві залишилося по 20-30 робітників, третина тих, хто працювавав раніше, і практично не захищені законом. Щоб захистити трудівників, треба їх згуртовувати в організації, вести юридичний всеобуч, допомагати їм відстоювати свої права на всіх рівнях, не боятися вирішувати спірні питання в суді, відновити роботу комісій по трудових спорах, як первинного органу, що приймає рішення на рівні рішення суду.

З розглянутих питань пленум прийняв розгорнуте рішення.

Пленум задовольнив заяву П. С. Клімашевського про звільнення його від обов’язків голови РПО працівників АПК в зв’язку з виходом на пенсію.

Головою райкому профспілки працівників АПК обрано І. В. Колодку.

В роботі пленуму взяли участь голова обласного комітету профспілок працівників АПК А. А. Кузьменко. Від імені Федерації профспілки України він вручив П. С. Клімашевському подяку за багаторічну працю та іменний годинник.

Категория: Мои статьи | Добавил: sadovnychyi (17.04.2009)
Просмотров: 677 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024