Відмінники, активісти, ініціативні, творчі, вже з шкільної лави подають великі надії. В цьому переконуєшся, побувавши на засіданнях дитячої громадської ради при міському голові. Тут дискусії, бесіди йдуть на рівні з дорослими. Юрій Бова знайомить їх з проблемами і перспективними планами розвитку міста, учні запитують, висловлюють свої думки, підказують, пропонують в галузях охорони довкілля, фізичної культури і спорту, культури і якості освіти, благоустрої міста. Повірте, ми часто своїх дітей недооцінюємо.
Слід нагадати, що третій рік Тростянець разом з такими містами, як Лебедин, Білопілля, Ромни, Кролевець і Шостка працює за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні в рамках проекту СОБФ «Благовіст» «Впровадження моделі Міст, дружніх до дитини, у Сумській області». Координаційна рада з реалізації проекту «Тростянець — місто, дружнє до дитини» випустила всеоб’ємну, пізнавальну і цікаву брошуру «Про становище дітей у місті Тростянець».
На одному з засідань з участю міського голови юні учасники міського самоврядування виступили з ініціативою провести учнівський суботник 10 травня по впорядкуванню пляжу Красне, що в районі цукрозаводу, а також оголосили акцію «Подаруй життя Гротам», що в Нескучному. Кинули клич по масовому збору школярами макулатури. Першою підтримала і обіцяє надати допомогу міська рада. Тільки необхідна організаційна допомога відділу освіти та директорів шкіл міста для закупівлі необхідних будматеріалів для виконання робіт по відновленню Грот. Та, незважаючи на зацікавленісь дітей, деякі школи та відділ освіти РДА згідно «з негласним указом» (вкотре вже?) їм порадили обходити десятою дорогою міську раду. Що за абсурд, засумнівалися ми. Можна було б цьому не повірити, коли б не чергове засідання дитячої дорадчої ради на початку цього тижня. Після телефонограми з міської ради школам з 16 членів ради прийшло троє — Олеся Тодорюк і Юлія Напаснюк з школи №1 та Тетяна Вовк з школи №4. Повірте, соромно було перед керівником проекту і координатором Сергієм і Анною Алещенко, які приїхали з Сум, щоб обговорити, скорегувати, доповнити, внести щось нове в важливий документ «Реалізація Україною положень конвенції про права дитини». Засідання практично було зірвано.
Протистояння відділу освіти, а точніше РДА, звідки йдуть негласні вказівки, очевидне. Це і заборона школярам під час міської толоки не виходити за межі території школи, це і відмова садити дерева на вулицях міста. А згадайте заборону брати участь дітям в святкуванні Дня міста в стінах Круглого двору, бо вони, бачте, можуть впасти. Безглузді заборони починають входити в систему. Дійшли до межі: від власних амбіцій влади дітям аж ніяк не краще. Чому корисна робота дітей на благо громади сьогодні не підтримується? За перебігом подій редакція буде інформувати своїх читачів.