Суббота, 04.05.2024, 03:23
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход
Меню сайта
Категории каталога
Мои статьи [74]
Наш опрос
любовь существует?
Всего ответов: 20
Форма входа
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
"Круглий Двір"
Главная » Статьи » Мои статьи

Як правильно звільнитися?
1. Відповідно до Кодексу законів про працю України (КЗпПУ), роботодавець зобов’язаний повідомити працівникові про звільнення за два місяці з метою надати йому змогу для пошуку нового місця роботи.
2. Якщо ваш трудовий договір розривається у зв’язку зі скороченням чисельності персоналу, не погоджуйтеся на звільнення «за власним бажанням» або «за згодою сторін», як цього б не хотів керівник. Краще наполягайте на отриманні статусу «за скороченням». У такому випадку, окрім виплати повної заробітної плати за відпрацьований час і компенсації за невикористану відпустку, роботодавець також повинен виплатити вихідну допомогу в розмірі не менше одного середньомісячного заробітку.
3. Доки не ознайомились з наказом про своє звільнення, будь-ласка, приходьте на роботу, дотримуйтеся правил внутрішнього розпорядку та не порушуйте дисципліну. В іншому випадку вас можуть звинуватити в прогулах і звільнити за це.
4. Повний розрахунок зі співробітником, згідно зі ст. 116 КЗпПУ, роботодавець повинен провести в день його звільнення. Відсутність коштів на рахунку підприємства (фірми)  не вважається поважною причиною для затримки  виплат.
5. Якщо кінцевий розрахунок затримується, можете сміливо звертатися до суду, і тоді, згідно зі ст. 117 КЗпПУ, роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику, який потрапив «під скорочення», зарплату за увесь час затримки в розмірі його середньоденного заробітку.
6. При неможливості самостійно вирішити питання свого працевлаштування, ви завжди зможете звернутися до центру зайнятості за місцем проживання і отримати усі соціальні послуги, передбачені чинним законодавством.
При цьому ви також можете отримати допомогу по безробіттю, яка залежить від вашого попереднього заробітку. Сьогодні мінімальний його розмір для застрахованих осіб складає 500 гривень, для незастрахованих – 360 гривень. Крім того, розмір допомоги залежить від страхового стажу працівника, тривалості його перебування у статусі безробітного, розміру нарахованої заробітної плати на останньому робочому місці роботи.
Наталія Слобожанська, головний державний інспектор праці
Категория: Мои статьи | Добавил: sadovnychyi (11.02.2010) | Автор: Наталія Слобожанська
Просмотров: 1925 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024